на першу сторінку

Вхід у систему:

Розширений пошук
Ви зараз тут: перша сторінка > перелік компаній та брендів > Покутська кераміка, Гончарні майстерні

Покутська кераміка, Гончарні майстерніОновлено 21.05.2013

Основний напрямок виробництва – традиційний український глиняний посуд.

Покутська кераміка вже на сьогодні налічує біля десяти стилів ужиткового посуду. Самий простий і традиційний стиль – «Етно». Щоденний, ужитковий. Недорогий (за мірками ручної роботи) і зручний в користуванні. Нічого зайвого. Це натуральний гончарний посуд із пористою структурою, не покритий поливою. Завдяки такому «недоліку» посуд дихає. Тому його ще називають живим. Виготовляється він без жодних хімічних добавок. Тобто з природного матеріалу, що несе потужну оздоровчу енергетику Землі. Вважають, ніби глина має особливе біополе, недарма народні цілителі та знахарі запарюють оздоровчі трунки у глиняних горщиках.

Стиль «Святковий» за формами повторює «Етно», але прикрашений оригінальним орнаментом, саме в цьому стилі розроблені традиційні набори Покутської кераміки - для Святвечора, для Масляни, для Великодня.

Стиль «Червона Русь» відрізняється несхожими на інші стилі формами та орнаментом. За статистикою він найпопулярніший. Після обпалу в печі при температурі більше 1000 градусів кераміка набуває приємного золотисто-червоного відтінку. Цей стиль передає дух того часу, коли Західною окраїною давньої Київської держави була Червона Русь. Ще з давніх часів ця територія була на перетині головних торгових та культурних шляхів.

Декілька стилів Покутської кераміки представлені виробами з білої глини – «Шляхтянський», «Покутень», «Тиверський». Білу глину замовляють у Слов’янську Донецької області. Нещодавно стали працювати з кольоровими поливами – вимоги закладів загального харчування, а в результаті – необмежені можливості для художньої самореалізації майстрів.

Крім цього майстерня пропонує глиняні сувеніри, магніти, предмети інтер’єру і декору, панно, скульптури, прикраси (намиста, браслети, кулони, кульчики) та фурнітуру (намистини, гудзики, заготовки для прикрас, заготовки під розпис) та виконує індивідуальні замовлення.
...


Адреса: Гранична, 40, Городенка, 78100, Україна

Телефон: +380 (67) 344-87-84, +380 (50) 135-23-32

E-mail: info@kramnyca.info

Web: http://pokutska-keramika.prom.ua/