на першу сторінку

Вхід у систему:

Розширений пошук
Ви зараз тут: головна сторінка > новини та події > 2,3 мільярди євро програми COSME тепер доступні для малого і середнього бізнесу в Україні

2,3 мільярди євро програми COSME тепер доступні для малого і середнього бізнесу в Україні24.05.2016

 

Україна офiцiйно долучилася до європейської програми пiдтримки малого та середнього бiзнесу COSME.

Вiдповiдну угоду в Брюсселi пiдписали генеральний директор Єврокомiсiї з питань внутрiшнього ринку, промисловостi, малого та середнього бiзнесу Лорi Еванс i представник України в ЄС Микола Точицький.

Наша країна стала восьмою державою за межами ЄС, що приєдналася до цiєї програми. Ранiше до неї долучилися Чорногорiя, Македонiя, Молдова, Туреччина, Албанiя, Сербiя та Вiрменiя, пише газета "Експрес". "COSME -- це провiдна програма ЄС iз бюджетом 2,3 млрд. євро, що реалiзується в рамках стратегiї "Європа-2020", -- розповiдає Олена Галушко, директор департаменту у справах ЗМI та зв'язкiв iз громадськiстю ГО "Споживач". -- Доступний для України бюджет становитиме 800 млн. євро. Власне в рамках цiєї програми український малий та середнiй бiзнес, громадськi органiзацiї, установи, освiтнi заклади, а ще будь-якi бiзнес-асоцiацiї, профспiлки, кластери, органи державної влади мають змогу одержати допомогу для реалiзацiї проектiв, нацiлених на пiдтримку конкурентоспроможностi малого та середнього бiзнесу й розвиток мiжнародної торгiвлi. Перелiк програм, що визначаються Європейською комiсiєю, щороку змiнюється. Окремi вимоги до учасникiв прописанi у спецiальних критерiях для кожної з пiдпрограм. У березнi представники Єврокомiсiї почали обирати органiзацiї на територiї нашої країни, що будуть реалiзовувати окремi пiдпрограми коштом бюджету COSME".

Доступна для України програма на цей рiк складається з 25 пiдпрограм, якi класифiковано за трьома напрямами. Зокрема, полегшення виходу на зовнiшнi ринки, полiпшення умов для конкурентоспроможностi, формування культури ведення бiзнесу. "Долучення до програми вiдкриває чимало можливостей для розвитку українських малих i середнiх пiдприємств. По-перше, це допомога з виходом на ринок ЄС завдяки консультацiям i програмам тренiнгiв, по-друге, це можливостi знайти в ЄС партнерiв через доступ до розгалуженої мережi контактiв, включно з iнвестицiйними та венчурними фондами", -- каже Олена Галушко. Щоб долучитися до цiєї програми, треба зайти на сайт програми та вибрати потрiбний конкурс. Iнформацiя там постiйно оновлюється, тому варто стежити за оголошеннями на ньому. Подача проектної пропозицiї вiдбувається лише онлайн тiльки англiйською мовою. Оцiнка та оголошення результатiв конкурсiв здiйснює Єврокомiсiя.

За матеріалами http://expres.ua/